کود مایع آهن
کود مایع آهن
2019-10-20
کود مایع مخصوص پسته
کود مایع مخصوص پسته
2019-10-20
کود مایع میکرودن

میکرودن

کود مایع میکرودن

معرفی عمومی:

با توجه به شرایط خاک‌های ایران که اغلب آهکی و دارای pH بالا هستند، جذب عناصر کم مصرف ( ریزمغذی ) از ریشه به سختی صورت می‌گیرد. در این خاک‌ها فراهمی عناصر ریزمغذی بسیار ناچیز بوده و عدم حضور این عناصر می تواند متابولیسم گیاه را مختل و در نتیجه عملکرد پایین و کیفیت نامطلوب محصول را به دنبال داشته باشد. کلیه فرآیندهای فیزیولوژیک گیاهان از قبیل تولید پروتئین‌ها، کربوهیدرات‌ها، فتوسنتز، سیستم ایمنی، تشکیل بذر و تولید میوه تحت تأثیر این عناصر قرار دارد.

کود میکرودن نه تنها رشد و نمو را در گیاهان بهبود می‌دهد بلکه گیاهان را در مقابل انواع تنش‌های شوری، خشکی، سرمازدگی، آفات و بیماری‌ها نیز مقاوم می‌سازد. مصرف خاکی و برگ‌پاشی این محصول تأثیر بسیار چشمگیری در افزایش عملکرد نهایی گیاهان دارد. کود مایع میکرودن بر اساس نیاز گیاهان، فقر این ترکیبات در خاک‌های کشور و با رعایت اثرات متقابل بین عناصر از بهترین فرم عناصر فرمولاسیون شده تا با فراهم آوردن نسبت‌های متعادلی از عناصر ریزمغذی بهترین شرایط را برای رشد گیاهان فراهم کند. در ترکیب کود میکرودن  علاوه بر وجود عناصر میکرو، ازت نیز وجود دارد که سبب افزایش جذب عناصر میکرو می‌گردد. مصرف کود میکرودن در گیاهان زراعی، باغی و گلخانه‌ای بشدت توصیه می‌گردد.

معرفی فنی:

جدول آنالیزدرصد
نیتروژن کل 3
کلسیم1.3
آهن2
منیزیوم  0.9
بور0.3
مولیبدن100ppm
جلبک دریایی100ppm
آمینواسید1000ppm
هورمون رشد100pmm
روی1.5
منگنز0.8

       

ویژگی­ها و تمایزات:

 • افزایش عملکرد و ایجاد شادابی و سبزینگی بیشتر در گیاهگروه شرکت های ادن
 • تأثیر فراوان در افزایش محصول و کیفیت آن
 • موثر در گلدهی و افزایش تبدیل گل به میوه
 • افزایش خاصیت انبارش محصولات
 • رفع کمبود عناصر ریز مغذی

 

 

 

 

ملاحظات اختصاصی

 • کود میکرودن  با اکثر کودها و سموم قابل اختلاط است، تست اختلاط پذیرى قبل از مصرف ضرورى مى­ باشد. در صورت اختلاط با سموم ابتدا کود در آب حل شود و سپس سم مورد نظر مخلوط شود.
 • از اختلاط این محصول با ترکیبات مسی، کلره و  گوگرد دار و روغن های امولسیون شونده خودداری شود.

ملاحظات عمومی

 • مقادیر توصیه شده فوق کلی می­باشد، میزان واقعی مصرف با توجه به سن گیاه، شدت کمبود عناصر ( بر اساس آزمون خاک و برگ و شرایط محیطی) با مشورت کارشناسان ذیصلاح تعیین گردد.
 • بهترین زمان محلولپاشى صبح زود یا بعد از ظهر قبل از غروب آفتاب مى­باشد.
 • آزمایش در سطح محدود، قبل از مصرف در سطح وسیع، توصیه مى­گردد.
 • کارخانه تولیدکننده و گروه شرکت­های ادن در قبال عواملى که خارج از کنترل کارخانه سازنده است و همچنین در مقابل مشکلات ناشی از شرایط نامناسب انبارداری و استفاده نا­مناسب که منجر به ایجاد مسمومیت، سوزندگی، عدم تاثیر مثبت، رسوب دهی و یا عواملی از این دست مسئول نخواهد بود و مسئولیتى را نمى پذیرند.

راهنمای مصرف:

محصولنحوه مصرفمیزان مصرف

درختان میوه
محلولپاشی

همراه با آبیاری
4-6 لیتر در هزار لیتر آب

6-8 لیتر در هکتار

گیاهان زراعی
محلولپاشی

همراه با آب آبیاری
2-3 لیتر در هزار لیتر آب

4-6 لیتر در هکتار

جهت خرید کود مایع میکرودن  کلیک کنید

تماس با ما مشاوره قبل از خرید ۹۱۰۰۱۰۵۵-۰۵۱